warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Paryż to wspaniałe miasto, które warto odwiedzić chociaż raz w życiu. Jego niezwykła atmosfera oraz liczne zabytki i atrakcje sprawiają, że każdy pobyt w tym miejscu jest niesamowity i niezapomniany.

Zastanawiasz się, co warto zwiedzić w Paryżu? Postaramy się podpowiedzieć miejsca, które warto zobaczyć.
(kliknij na zdjęcie by je powiększyć)

Wieża EifflaWieża Eiffla – symbol Paryża

Będąc w tym wspaniałym mieście nie sposób nie odwiedzić Wieży Eiffla. Ta robiąca wrażenie budowla to już kultowy symbol Paryża, który znajdziemy zarówno w dziełach filmowych, literackich, jak i na setkach fotografii. Jest obecnie najwyższą budowlą w Paryżu i piątą co do wysokości we Francji. Nic więc dziwnego, że stała się największą atrakcją turystyczną tego miasta.

Muzeum, które musisz zobaczyć – Luwr

Nie ma chyba bardziej znanego muzeum w Paryżu niż Luwr. To dawny pałac królewski w Paryżu, w którym obecnie możemy znaleźć ponad 380,000 dzieł wszystkich sztuk plastycznych. To prawdziwa gratka dla każdego miłośnika sztuki i szansa na zapoznanie się z największymi dziełami wybitnych malarzy, rzeźbiarzy oraz innych artystów.

Piękny Łuk Triumfalny

To majestatyczny i piękny pomnik stojący na Place Charles-de-Gaule stworzony jako symbol mający uczcić pamięć rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich. Jest on zwieńczeniem Pól Elizejskich i jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych symboli Paryża.

Gotycki olbrzym – Katedra-Notre Dame

Katedra Notre-Dame jest jedną z najbardziej znanych katedr na świecie. We wnętrzu tego wspaniałego budynku wybudowanego w gotyckim stylu znajdziemy zapierające dech w piersiach witraże, wspaniałe płaskorzeźby oraz wspaniałe organy chórowe, które wybudował w 1969 roku Robert Boisseau.

Kościół na szczycie – Bazylika Sacré-Cœur

Kolejnym miejscem, którego nie sposób odwiedzić jest Bazylika Sacré-Cœur. Wspaniałe kopuły oraz największy dzwon w Paryżu zrobią wrażenie na każdym zwiedzającym. Podobnie jak niezwykle malownicza panorama Paryża, którą możemy podziwiać ze szczytu kopuły.

Zieleń w centrum miasta

Ogród Luksemburski to idealna propozycja dla wszystkich miłośników zieleni. Ten paryski ogród powstał około roku 1630 na życzenie drugiej żony i wdowy po Henryku IV, Marii Medycejskiej. Liczne pomniki, fontanna Medyceuszy oraz zapierająca dech w piersiach, staranie pielęgnowana roślinność tworzy wspaniały widok.

Dla miłośników sztuki współczesnej

Centre Georges Pompidou to budynek o ciekawej, kontrowersyjnej formie, w którym mieści się muzeum sztuki współczesnej. Choć budynek ten na pierwszy rzut oka nie pasuje do eleganckiego Paryża na dobre wpasował się już w jego krajobraz.

Pałac pełen historii – Pałac Inwalidów

Pałac Inwalidów na początku swojego istnienia służył jako szpital i pensjonat dla inwalidów wojennych, których mógł pomieścić ponad 4000 chorych. Obecnie miejsce to jest największym z największych muzeów wojskowych we Francji. To miejsce z pewnością zafascynuje wszystkich miłośników historii.

Wyspa na Sekwanie

Wyspa Świętego Ludwika znajduje się na Sekwanie. Połączona mostami z obiema stronami miasta jest miejscem, w którym nie znajdziemy muzeów a po prostu szereg domów przy jednopasmowych ulicach oraz knajpki i restauracje. Mimo to, warto tu zajrzeć.

Panteon nie tylko w Rzymie

Panteon to obecnie mauzoleum wybitnych Francuzów. W jego krypcie możemy znaleźć bowiem szczątki tak wielkich ludzi jak Victora Hugo, Louisa Braille’a, Marii Skłodowskiej-Curie oraz wielu innych. Ten piękny kościół jest więc prawdziwą lekcją historii.

Chwila zadumy – Cmentarz Père-Lachaise

Cmentarz Pere-Lachaise to najstarszy i największy cmentarz w Paryżu. Pochowano tu wiele wybitnych postaci, których nie da się wszystkich wymienić w naszym artykule. Warto wiedzieć, że jest to miejsce niezwykle klimatyczne, zadbane i robiące niesamowite wrażenie.

Dzielnica biznesowa La Défense

Centrum Biznesowe La Défense to robiące niepowtarzalne wrażenie dzielnica biznesowa. Wspaniały urbanistyczny krajobraz wart jest zobaczenia i poznania. Jest to bowiem miejsce, które zapada w pamięć.

Dreszcz grozy w Katakumbach

Katakumby Paryża to propozycja dla osób o mocnych nerwach. Ta ponad pięćdziesięciokilometrowa sieć korytarzy w dawnych kamieniołomach Denfert-Rochereau. Dla turystów udostępniony jest dwukilometrowy odcinek, który i tak pozostawia na zwiedzających niesamowite wrażenie. Widok tak wielu ludzkich szczątków w jednym miejscu jest niezapomnianym przeżyciem, które z pewnością nie jest dla każdego.

Bajkowa Kraina Disneya oraz Wioska Dzielnych Gallów

Nie samymi kościołami, bazylikami oraz wizytami na cmentarzach żyje jednak turysta. Osoby, które spragnione są bajkowej rozrywki mogą na szczęście odwiedzić Disneyland oraz leżący niedaleko niego Park Asterixa. Te bajecznie kolorowe miejsca dotąd znane jedynie z bajek są w stanie zapewnić doskonałą zabawę na najwyższym poziomie, nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Dzień spędzony w jednym z tych miejsc to doskonała szansa na to, by przypomnieć sobie ulubionych bohaterów uwielbianych na całym świecie bajek.

Dzielnica Żydowska

Osoby, które chcą poznać inną kulturę od środka powinny odwiedzić Dzielnicę Żydowską. To wspaniałe, klimatyczne miejsce, które ma do zaoferowania wspaniałą koszerną kuchnię, oraz liczne galerie sztuki i muzea, które pozwalają lepiej poznać Żydów oraz ich codzienne życie.

Dzielnica pełna historii – Montmartre

Dzielnica Montmartre to historyczny fragment Paryża, położony na wzgórzu o tej samej nazwie. Jest to niezwykle klimatyczne miejsce, w którym spotkać możemy artystów, zobaczyć pomnik Chevalieura de la Barre’a, który padł ofiarą nietolerancji czy też przejechać się kolejką.

Plac z najlepszymi kasztanami

Każdy z nas zna cytat mówiący o Placu Pigalle i najlepszych kasztanach. Jednak nie tylko dlatego warto odwiedzić to niezwykłe miejsce. Warto jednak pamiętać, że oferuje ono rozrywki przeznaczone dla dorosłych. W miejscu tym znajduje się obecnie najsłynniejsza na całym świecie dzielnica czerwonych latarni.

Urok Wersalskich Pałaców

Wersal znajduje się pod Paryżem i słynie z zespołu pałacowego, który jest w stanie zachwycić każdego miłośnika architektury.
Pałac królewski w Wersalu został bowiem wybudowany z prawdziwym rozmachem. Warto zobaczyć na własne oczy to bogactwo i przepych.

Relaks w ogrodach Tuileries

Ostatnim miejscem jakie przedstawiamy są Ogrody Tuileries. To najstarszy i największy park publiczny w Paryżu, który prezentuje się wprost zachwycająco. Bogata roślinność, ciekawe kompozycje, liczne rzeźby oraz fontanny sprawiają, że miejsce to jest wprost idealne i robi wrażenie na każdym miłośniku piękna. Warto więc tu odpocząć.


Jak widać Paryż to wiele miejsc o wspaniałej historii, których wygląd zachwyca i pozostawia niezapomniane wspomnienia. To również szansa na doskonałą zabawę, zadumę oraz zapoznanie się z dziedzictwem kultury i sztuki. Nic więc dziwnego, że jest to miasto kochane nie tylko przez Francuzów, ale również wszystkich osób, które choć raz je odwiedziły.

Warto więc wykorzystać wakacje lub urlop na pojechanie do tego wspaniałego miasta. Z pewnością będzie to wycieczka, której długo nie zapomnimy i którą będziemy chcieli powtórzyć jeszcze nie jeden raz.

Więcej informacji co zwiedzić w Paryżu znajdą Państwo na stronie zwiedzamyparyz.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
loading
×